Jeśli Chorować, To Tylko Tu! Szpital św. Pawła Sant Pau – Weselakowa I Spółka

  • by
szpital św. pawła w barcelonie

Składał się on bowiem z 48 budynków połączonych podziemnymi korytarzami, które stać miały w otoczeniu pomarańczowych gajów i wysokich kasztanowców szpital św. pawła w barcelonie. Każdy z 27 budynków był odrębnym oddziałem, a całość zaś łączył główny strzelisty budynek administracji. Szpital św. Pawła Sant Pau przyjmował pacjentów aż do 2009 roku, kiedy to w sąsiedztwie starych budynków otworzono nowy budynek szpitalny. Szpital św. Pawła zwiedzaliśmy w październiku 2020 roku, w środku pandemii. Szpital św. Pawła Sant Pau – czy warto? Pawła Sant Pau. Z przewidzianej jednej godziny na zwiedzanie zrobiły nam się trzy i z żalem opuszczaliśmy to wyjątkowe miejsce. Szpital św. Pawła w Barcelonie – który hotel znajdujący się w pobliżu jest najlepszy?

Może właśnie dlatego szukałam dla siebie w Barcelonie innego obiektu, który mnie w sobie rozkocha i totalnie zauroczy? Pawła w Barcelonie. KAYAK przeszukuje setki stron turystycznych, by pomóc Ci znaleźć tanie hotele w pobliżu takiego miejsca jak Szpital św. Szpital św. Pawła w Barcelonie – hotele w pobliżu. Barcelona Hotele w pobliżu Szpital św. Ani Casa Batlo, ani Casa Milo czy Sagrada Familia nie zrobiły na nas takiego wrażenia, jaki zrobił Szpital św. Hospital de Sant Pau oddalony jest od Sagrada Familia zaledwie o 850 metrów. Jestem z tej grupy osób, na których Sagrada Familia nie zrobiła piorunującego wrażenia (fakt, stara część jest piękna, ale to, co zostało do niej dolepione, zupełnie do mnie nie przemawia). W swoim testamencie zaznaczył jednak, że część fortuny przeznaczy na szpital, ale pod pewnymi warunkami! Stworzenie szpitala w nowo powstałej dzielnicy Eixample powierzono architektowi Lluisowi Domenech i Montaner (to jedna osoba!).

Dzieła dokończył jego syn (1930 r.), stawiając w dzielnicy Eixample ostatecznie 27 budynków, a szpital otrzymał nazwę: Szpital św. Sant Creu, pamiętając słynną barcelońską dżumę i śmierć samego Gaudiego, znajdował się w gotyckiej dzielnicy El Raval. Pawła Sant Pau w Barcelonie z pewnością przypadnie Wam do gustu. Szpital św. Pawła w Barcelonie – ile kosztuje hotel w pobliżu na najbliższy weekend? W ciągu ostatnich 72 godzin użytkownicy znaleźli hotele w pobliżu na najbliższy weekend już za 77 zł za noc. Szpital św. Pawła w Barcelonie – w ciągu 3 ostatnich dni użytkownicy KAYAK znaleźli pokoje dla 2 osób w pobliżu za 51 zł. W ciągu ostatnich 3 godzin użytkownicy znaleźli hotele w pobliżu już od 91 zł. Szpital św. Pawła w Barcelonie – ile kosztuje tani hotel w pobliżu na dzisiejszą noc? Szpital św. Pawła w Barcelonie – szukaj pobliskich hoteli w Barcelonie.

Krzyża i św. Pawła (kat. Pawła Sant Pau. My – o mało co – też popełnilibyśmy ten błąd! Krzyża (Hospital de Sant Creu) zaczęła być niewystarczający dla szybko rozwijającej się Barcelony, wówczas jeden z tygrysów hiszpańskiej finansjery – bankier Pau Gil – obiecał zostać sponsorem nowej placówki. Po drugie, obiekt miał nosić jego imię: Pau. Wśród równo wytyczonych alejek uprawiano lawendę, wawrzyn czy rozmaryn – ich zapach również miał działać leczniczo i uspokajająco na pacjentów. A wykute z kamienia gargulce i pyzate aniołki spoglądały fikuśnie na pacjentów z fasady budynków. Jednak takie podejście (48 szpitalnych budynków usytuowanych w ogrodzie) wymagało od architekta zastosowania nowatorskiej sieci podziemnych tuneli, którymi transportowani byliby chorzy.

To arcytrudne przedsięwzięcie nie mogło jednak powstać bez przeszkód! Zmarł jednak w 1896 roku, nie doczekawszy się rozpoczęcia budowy. Audio-przewodniki nie były wówczas dostępne, otrzymaliśmy jednak zniżkę na bilet (10,5 EUR zamiast 15 EUR). Sklepienia, bogato zdobione mozaiką, były wysokie niczym w gotyckich kościołach. Każdy oddział miał też swojego świętego patrona – święte były na oddziałach żeńskich, święci na męskich. Po pierwsze, nowy szpital miał być najlepszy pod względem medycznym, architektonicznym i technicznym. Często zadawane pytania (FAQ) rezerwujących noclegi w mieście Szpital św. Jeśli tylko lubicie architekturę i zwiedzanie miast poza utartymi ścieżkami, to Szpital św. A to tylko podłoga!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *