Żywot Św. Pawła

Święci często zostawali świętymi nie dlatego, że urodzili się w dobrych, wierzących rodzinach i od małego mieli wpajane zasady życia w wierze chrześcijańskiej. Tak naprawdę większość z nich miała zawsze pod górkę, łącznie z pierwszymi świętymi ? np. świętym Pawłem.

Żywot św. Pawła to do pewnego momentu żywot prostego żołnierza, który trafił akurat na największą nienawiść w stosunku do chrześcijan. Gdy byli oni prześladowani i okrutnie mordowani na arenach, Szaweł, który później przechrzcił się na Pawła, przodował w tym procederze. Dopiero objawienie Jezusa uświadomiło mu, że wiara chrześcijan jest tą prawdziwą wiarą ? zmienił imię na Paweł i odtąd stał się jednym z największych krzewicieli wiary. Zginął męczeńską śmiercią, ukrzyżowany głową w dół ? mówił, że nie jest godzien umrzeć dokładnie tak, jak Jezus.


Comments

  1. Autor jest nie doinformowany. Swiety Pawel nie zginal ukrzyzowany do gory nogami jak sw. Piotr na Watykanie, ale jako ze posiadal obywatelstwo rzymskie zostal sciety mieczem w czesci zachodniej Rzymu w miejscu, ktore dzisiaj nazywa sie Tre Fontane. Jego cialo zostalo pochowane na cmentarzu rzymskim przy Via Ostiense, tam gdzie pozniej cesarz Konstantyn wybudowal w IV wieku bazylike sw. Pawla za murami.

  2. Tak, Święty Paweł został ścięty mieczem, bo taki sposób wymierzenia kary przysługiwał skazanym na śmierć obywatelom rzymskim. Gdyby nie posiadał rzymskiego obywatelstwa zapewne zakończyłby życie w inny, bardziej hańbiący sposób. Nie znaczy to jednak, że śmierć Świętego Pawła była gorsza od tej, której doświadczył Święty Piotr. Obaj zginęli przecież dla PANA JEZUSA.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *